english versionwersja polska

POMPY

Pompy odśrodkowe znajdują największe zastosowanie w przemyśle: okrętowym, chemicznym, farmaceutycznym (przygotowywanie substancji aktywnych), spożywczym (fazy mycia owoców i jarzyn, przenoszenie i zagęszczenia próżniowe), destylacja, oczyszczanie, włókienniczym, garbarskim i wszystkie inne zastosowania, które przewidują stosowanie pompowania (substancje stałe w zawiesinie, produkty trudne do przenoszenia, itd.).

Pompy wielostopniowe posiadają zastosowanie w pompowaniu mediów czystych nie posiadających właściwości ścieralnych oraz do mediów nie wchodzących w reakcje z materiałami pompy. W sieciach wodociągowych, systemach wysokociśnieniowych, nawadniania, chłodniczych oraz grzewczych, w pożarnictwie, do zasilania kotłów oraz do pompowania kondensatów.

Pompy pionowe służą do pompowania cieczy czystej i lekko zanieczyszczonej, przeznaczone są do pompowania ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie: Pompy pionowe mają duże zastosowanie w przemyśle okrętowym; na statkach morskich stosowane są do pompowanie wody słodkiej, wody morskiej, oraz zanieczyszczeń.

Pompy zębate charakteryzują się prostą i zwartą konstrukcją oraz dużą trwałością eksploatacyjną. Zasada działania to dwa koła zębate umieszczone w szczelnym korpusie. Koło pierwsze jest kołem czynnym (napędzającym), które napędza koło bierne (napędzane). Koła w czasie wyzębiania tworzą w lukach między zębnych próżnię, do których zasysana jest ciecz z kanału ssącego. Wypełnione cieczą luki między zębne wędrują po obwodzie do przestrzeni, gdzie zęby współpracujących kół wchodząc w zazębienie wypierają z przestrzeni między zębnych ciecz do kanału tłoczącego. Pompy zębate wykorzystywane są w hydraulice i w przemyśle.

Pompa śrubowa to rodzaj pompy wyporowej, w której transport cieczy wymuszany jest obrotami ślimakowej śruby. Ciecz zamknięta w przestrzeniach pomiędzy ślimakiem a korpusem pompy zostaje przenoszona od strony ssawnej do tłocznej pompy. Pompy śrubowe mają bardzo dobre własności samozasysające oraz dają możliwość przenoszenia cieczy o bardzo dużej lepkości i gęstości. Pompy śrubowe można spotkać we wszystkich gałęziach przemysłu, nawet przy najbardziej wymagających aplikacjach.

Pompy oferowane przez firmę FENIX